Blog

Doktor Juza

 (+48) 690 070 790
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zabieg Renuvion - nowoczesna metoda poprawienia struktury skóry

Każdy człowiek marzy o tym, aby wyglądać jak najlepiej. Niestety wraz z wiekiem kondycja ludzkiej skóry słabnie i staje się mniej napięta i wiotka. Na szczęście nowoczesne techniki pozwalają nadać nienaganny wygląd naszej skórze. Zabieg Renuvion to metoda, która pozwala polepszyć w znacznym stopniu jakość struktury skóry. W tym artykule przedstawimy ci, czym jest ten zabieg i jakie są jego efekty.

Czym jest Renuvion?

Renuvion to nowoczesna metoda poprawienia struktury skóry oraz jej napięcia od wewnątrz. Technologia ta wykorzystuje zimną plazmę, dzięki czemu osiągalny jest niesamowity poziom napięcia i odnowy skóry. Plazma to materia przypominająca swoim stanem gaz. Oddziałuje silnie z polem elektrycznym i magnetycznym. Renuvion łączy se sobą działanie plazmy helowej oraz fal radiowych. Urządzenie to jest jak dotąd jedynym takim rozwiązaniem w medycynie, łączącym te dwie technologie.

Urządzanie Renuvion powstało głównie z myślą o głównie o zabiegach w medycynie estetycznej, jednak jest również wykorzystywane w innych gałęziach medycyny. Celem działania takiego urządzanie jest natychmiastowe ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej napięcia. Dzięki temu można skutecznie usuwać zmarszczki, przebarwienia i modelować sylwetkę.

Jak działa Renuvion?

Urządzenie poprzez działanie fal radiowych zwiększa temperaturę Helu, który jest zamieniany w plazmę. Wywołuje to bodziec termiczny, który na początku powoduje mikrouszkodzenia na skórze. W następstwie tego działania skóra jest pobudzana do samoregeneracji, co w efekcie zwiększa jej napięcie i jędrność. Po szybkim ogrzaniu tkanek następuje ich błyskawiczne schłodzenie. Wszystko to jest możliwe dzięki podwójnemu efektowi termicznemu. Zwiększa on bowiem kontrolę nad bodźcem, precyzję oraz bezpieczeństwo całego zabiegu. Okres rekonwalescencji jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych metod. Sama skuteczność jest również bardzo wysoka, a przy tym zabieg jest niezwykle bezpieczny.

Zalety urządzania Renuvion

Przede wszystkim urządzanie to jest bezpieczne im skuteczne. Rozgrzewa tkankę do 83 stopni Celsjusza w czasie 44 milisekund. Do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywany jest jedynie 1% heli, a pozostała jego objętość, służy do szybkiego schłodzenia tkanki. Dokładność tego urządzanie sprawia, że na działanie wystawione są wyłącznie włókna kolagenowe, a inne struktury takie jak tkanka tłuszczowa, czy naczynia krwionośne pozostają nienaruszone. Urządzenie może zostać wykorzystanie także do cięcia tkanek.

Przeciwwskazania

Zabieg z użyciem urządzenia Renuvion jest przeciwwskazany pewnym grupą pacjentów. Nie można go przeprowadzać w okresie ciąży oraz laktacji. Pacjenci chorujący także na choroby nowotworowe, cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz inne choroby układu sercowo-naczyniowego. Także osoby chorujące ciężko na nerki oraz wątrobę powinny unikać tego zabiegu. Wszystkie te przeciwwskazania zostaną zbadane podczas wizyty u lekarza przed zabiegiem. Zleci on wykonanie podstawowych badań i przeprowadzi obszerny wywiad.