Blog

Doktor Juza

 (+48) 690 070 790
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak nadać sylwetce wymarzony kształt?

Każdy z nas chce mieć ładną i kształtną sylwetkę. Niestety często odpowiednia dieta i odrobina ruchu nie wystarczą, aby osiągnąć wymarzone efekty. W takim wypadku można zdecydować się na skorzystanie z zabiegu liporzeźbienia. Metoda ta wykorzystuje do wymodelowania sylwetki naturalny tłuszcz pochodzący z części ciała pacjenta, gdzie występuje jego nadmiar. Jak dokładnie wygląda ten zabieg i jakie daje możliwości rzeźbienia sylwetki?

Czym jest liporzeźbienie?

Metoda liporzeźbienia pozwala na skutecznie modelowanie sylwetki. Z pomocą najnowszych technologi i doświadczenia, metoda umożliwia kształtowanie tali, pośladków, brzucha, ramion oraz łydek. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragnący nadać nienagnany wygląd swojej sylwetce przy wykorzystaniu naturalnych materiałów tłuszczowych. Metoda liporzeźbienia często łączy w sobie VaserLipo, Body Jet oraz Renuvion. Polega na odsysaniu tłuszczu z miejsc, gdzie występuje nadmiar, przez co możliwe jest podkreślenie atutów ciała pacjenta. Pobrany tłuszcz może później zostać wykorzystany jako materiał wypełniający pośladków lub piersi. Te innowacyjne metody liporzeźbienia opisane zostały na stronie: https://genesisclinic.com.pl/blog/liporzezbienie-vaserlipo-body-jet-renuvion/, gdzie zwrócono uwagę na lipomodelling piersi i pośladków przy użyciu własnego tłuszczu. Ogromną zaletą tego typu korekcji ciała jest wykonanie podwójnego zabiegu - wyszczuplenie wybranej partii ciała oraz powiększenie innej.

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Zabieg rozbudowy pośladków pozwala na osiągnięcie jędrnej i pięknej pupy o nienagannym kształcie. Zabieg, jakim jest powiększanie pośladków własnym tłuszczem, polega na uzupełnieniu tej części ciała za pomocą tłuszczu pobranego wcześniej w trakcie liposukcji z brzucha, pleców lub innej partii, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Pobrany tłuszcz jest wstrzykiwany w pośladki przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg jest przeprowadzany najczęściej z użyciem miejscowego znieczulenia. Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo i już po kilku dniach pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania. Zaraz po zabiegu nie zaleca się wysiłku fizycznego, gorących kąpieli i wysokich temperatur. W efekcie zabiegu otrzymujemy nie tylko powiększone pośladki, ale pozbywamy się również nadmiaru tłuszczu z części ciała, gdzie nie jest pożądany. Zabieg działa także pozytywnie na gęstość tkanek i napięcie skóry. Uzyskany rezultat jest trwały, jeżeli uda nam się utrzymać stabilną masę ciała.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi za pomocą tłuszczu naturalnego łączy w sobie odsysanie tłuszczu i późniejsze wszczepiane go w okolice piersi. Tłuszcz jest pobierany z miejsc, w których występuje jego nadmiar i ciężko się go pozbyć tradycyjnymi sposobami. Zabieg zaczyna się od pobrania tłuszczu najczęściej z okolic brzucha, ud lub bioder. Po odessaniu zbędnej tkanki tłuszczowej jest ona oczyszczania (pozostawiane są w niej najzdrowsze i najmłodsze frakcje). Tak przygotowana tkanka jest implantowana do piersi. Efekt będzie widoczny tuż po zabiegu. Piersi staną się większe i pełniejsze. Na pełne efekty trzeba jednak trochę poczekać. Skóra dopiero po pewnym czasie stanie się jędrna i młodziej wyglądająca. Po zabiegu piersi nie bolą, jednak utrzymuje się lekki obrzęk. Na samych piersiach mogą być widoczne lekkie siniaki. Po około 2-3 tygodniach znikną, a pacjentka będzie mogła się cieszyć pięknymi piersiami.